خواص محصولات, همه نوشته ها

سویق سنجد چیست؟ خواص سویق سنجد + روش تهیه

خواص سویق سنجد

 

سنجد یکی از پرخاصیت ترین گیاهان دارویی در طب سنتی است که از تمامی قسمت های آن مانند برگ ، میوه ، هسته و … برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشود.
سویق سنجد از آسیاب کردن میوه سنجد به همراه هسته و تفت دادن آن برروی حرارت غیرمستقیم ، بدون اضافه کردن مواد افزودنی تهیه میشود.

سویق سنجد، به سنجد آسیاب شده تفت داده شده گفته می شود. این نوع سویق شیوه شگفت انگیزی جهت تهیه یک مکمل غذایی سودمند برای بزرگسالان و همچنین کودکان می باشد. در ساخت آن کلیه خواص سنجد من جمله پوست، هسته و گوشت آن حفظ شده و آن را به یک ماده مغذی و قوی مبدل می کند. عمده ترین خصوصیت این نوع سویق این است که هیچ گونه ماده افزودنی در آن بکار برده نشده است. برای کودکان در حال رشد و زنان باردار می تواند بهترین گزینه باشد.

محصول پیشنهادی
سویق سنجد چیست؟ خواص سویق سنجد + روش تهیه

شربت جینسینگ (افزایش انرژی و قوای جنسی)

129,000تومان129,000تومانخرید کنید

سویق سنجد چیست؟

سویق سنجد گونه ای مکمل غذایی به شمار می آید. این مکمل غذایی دارای ارزش غذایی خیلی بالایی می باشد که خواص تندرستی بی نظیری را برای بدن تمهید می کند. پزشکان طب سنتی استفاده از آن را برای کلیه سنین پیشنهاد می کنند.

سنجد در طب سنتی به منزله گیاهی معرفی شده است که همه بخش های آن برگ، پوست، گوشت و هسته آن خاصیت درمانی بسیاری دارد. سویق این گیاه همانطور که بیان شد یک مکمل غذایی مقوی می باشد.

به وسیله آسیاب کردن سنجد با هسته و تفت دادن آن روی حرارت خیلی ملایم بدون روغن و هیچ گونه ماده افزودنی این سویق تهیه می شود. بدین وسیله تمامی خاصیت های سنجد حفظ می شود و آن را به یک محصول مغذی و سالم مبدل می کند.

همانطور که در طرز تهیه سویق سنجد هیچ گونه مواد افزودنی بکار برده نشد در این صورت استفاده آن برای کودکان در سن رشد و زنان باردار انتخابی مناسب به حساب می آید.

https://gandomkala.com/product/%d8%b3%d9%88%db%8c%d9%82-%d8%b3%d9%86%d8%ac%d8%af-300-%da%af%d8%b1%d9%85%db%8c/

طرز تهیه سویق سنجد

برای تهیه سویق سنجد بایستی پوست قهوه ای رنگ آن را جدا نموده سپس گوشت آن را با هسته بایستی آسیاب کنید. اگرچه آسیاب شما در خانه ضعیف است بهتر است آن را به ادویه فروشی هایی که ادویه را با دستگاه آسیاب می کنید ببرید. پس از اینکه سنجد ها به آرد تبدیل شدند بایستی آنها را از الک رد کنید.

بعد از آن درون تابه بدون روغن حدود ۲۰ دقیقه با حرارت غیر مستقیم و خیلی ملایم تفت دهید. آرد به دست آمده را بایستی به صورت پیوسته هم بزنید و در پایان برای هر دو لیوان آرد یک قاشق غذا خوری شکر اضافه نمایید.

 نکته حائز اهمیت در خصوص تهیه سویق سنجد این است که شما می توانید سنجد ها را به خوبی شستشو نمایید و اجازه دهید خشک شوند سپس با پوسته آن را آسیاب و از الک رد نمایید.

محصول پیشنهادی
سویق سنجد چیست؟ خواص سویق سنجد + روش تهیه

قطره بوقناق (کنترل قند خون)

85,000تومان85,000تومانخرید کنید

با سویق سنجد چی درست میشه؟

سوالی که امکان دارد برای هر کسی پیش بیاید این است که با سویق سنجد چه چیزی می توان تهیه کرد؟ همانطور که می دانید سنجد یکی از پرخاصیت ترین گیاهان دارویی به حساب می آید. زیرا از تمام بخش های آن چون برگ، میوه، هسته و… جهت درمان خیلی از ناراحتی ها و بیماری ها بهره برده می شود.

سویق سنجد همانطور که گفته شد از آسیاب کردن سنجد و تفت دادن آن روی حرارت خیلی کم بدون افزودن مواد افزودنی تهیه می شود. از این سویق می توان جهت تهیه نان، حلوا و… بهره برد.

https://gandomkala.com/product/%d8%b3%d9%88%db%8c%d9%82-%d8%b3%d9%86%d8%ac%d8%af-300-%da%af%d8%b1%d9%85%db%8c/

سویق سنجد برای پوست

سویق سنجد شامل آنتی اکسیدان های قوی به اسم ویتامین سی می باشد. سویق با داشتن این ماده به بازسازی و رشد پوست کمک بسزایی می کند. استفاده سویق سنجد می تواند به کند شدن پیری پوست کمک نماید. افزون بر این استفاده از این مکمل غذایی سودمند سبب روشنی و شفافیت پوست می شود.

سویق سنجد برای رشد جنین

جهت وزن گیری و رشد جنین در ۳ ماهه آخر بارداری استفاده از سویق سنجد می تواند خیلی اثرگذار باشد. بهتر است بدانید میزان مصرف این مکمل غذایی قوی بایستی کنترل شده باشد. استفاده از این نوع سویق به علت وجود کلسیم بسیار سبب تقویت اسکلت و استخوان بندی جنین می شود.

سویق سنجد و پوکی استخوان

سویق سنجد برای پوکی استخوان مفید می باشد؟ همانطور که می دانید این عارضه چهارمین عامل مرگ و میر در دنیا و همچنین در کشور های جهان سومی می باشد. این مکمل غذایی جهت بازسازی و ترمیم شکستگی، ترک استخوان و پوکی استخوان بسیار مناسب می باشد. این مکمل غذایی عالی را بهتر است طی دو ماه مصرف کرد تا به درمان پوکی استخوان کمک کند.

سویق سنجد برای چاقی کودک

همانطور که سویق سنجد یک ماده خوراکی کامل می باشد در این صورت می تواند مواد مقوی و مغذی ضروری جهت رشد و چاقی کودکان لاغر که اشتها و میل به خوردن غذا ندارند را آماده نماید. مصرف این مکمل غذایی به تنهایی به شکل ناشتا یا با شیر، عسل و خرما جهت چاقی کودک خیلی سودمند است. این سویق با توجه به خواصی که دار یک خوراکی چاق کننده به حساب می آید.

سویق سنجد از چند ماهگی؟

سویق را بایستی از چند ماهگی به کودکان داد؟ درک شدنی است که به عنوان پدر و مادر علاقه داشته باشید تا سالم ترین و بهترین مواد غذایی را برای کودکان خود فراهم نمایید تا تندرستی او تامین شود. ولی در این خصوص بایستی کمی صبور باشید چرا که مسلما تا پایان ۶ ماهگی نمی توانید به کودکتان هیچ ماده غذایی به جز شیر بدهید.

از ماه ششم می توانید به کودکان خود غذای کمکی نظیر فرنی دهید و در آن سویق سنجد هم بریزید. اگرچه بعضی از متخصصان پیشنهاد می کنند افزودن این سویق به غذای کمکی بهتر است بعد از ۱ سالگی کودک صورت گیرد.

در خصوص دادن خود سنجد به کودک هم لازم است دست کم تا موقعی که کودکان قابلیت کامل جویدن و مهار بلع را داشتند صبر کنید. چرا که امکان خفگی با میوه سنجد خیلی زیاد است.

 

سویق سنجد برای افزایش قد

سویق سنجد برای افزایش قد

 

خواص سویق سنجد

سویق سنجد دارای تلفیقات عمده ای چون کلسیم، فیبر، ویتامین C, ویتامین K و ویتامین B می باشد. این سویق دارای خاصیت ضد التهابی می باشد که می تواند برای بدن مزایای بسیاری داشته باشد. از جمله خواص سویق سنجد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•تقویت رشد

•استحکام سازی بدن

•درمان پوکی استخوان

•افزایش شیر مادر

•تقویت استخوان ها

•این سویق، غنی از ویتامین سی می باشد. در این صورت استفاده از آن به تقویت دستگاه ایمنی بدن کمک نموده و از ورود عفونت به بدن ممانعت می کند.

•از دیگر خواص سویق سنجد می توان به خاصیت آنتی اکسیدانی خیلی قوی آن اشاره کرد که از بدن در برابر رادیکال های آزاد حفاظت می کند.

•ویتامین K موجود در این مکمل غذایی قوی سبب دفع و پاکسازی سموم از معده و روده می شود.

•این سویق غنی از کلسیم و فیبر می باشد استفاده از آن جهت بهسازی سیستم گوارش و مبتلایان به پوکی استخوان سودمند می باشد.

سویق سنجد برای کودکان

سویق سنجد شامل فیبر، ویتامین هایی چون B, کلسیم و فسفر می باشد. افزون بر این ویتامین ها بدون هیچ گونه مواد افزودنی می باشد در این صورت برای کودکان خاصیت های زیادی دارد. کلسیم موجود در این نوع سویق سبب ایجاد اسکلت و استخوان های مستحکم و قوی در کودکان می شود. به رشد ناخن، دندان ها و موهای سالم و همچنین تقویت ساق پای آنها کمک بسزایی می کند. افزون بر خواص ذکر شده استفاده از سویق سنجد همراه با شیر، خرما و عسل می تواند سبب چاقی و افزایش وزن در کودکان لاغر شود. استفاده از این سویق جهت رشد آنها نیز اثربخش می باشد. استفاده از این سویق با شکر طبیعی برای تندرستی و سلامتی کودکان سودمند است.

اگرچه این فرآورده برای تمامی افراد سودمند است ولی برای کودکان دارای خواص خیلی بیشتری است.

کودکان به دلیل اینکه در دوره رشد و نمو می باشند و سلول های بدن آن ها احتیاج بیشتری به ویتامین ها، مواد مغذی و انرژی جهت رشد و قوای فیزیکی دارند. در این صورت این نوع سویق می تواند خیلی اثربخش و کارساز باشد و انرژی را برای کودکان فراهم می کند. زمانی که کودک بتواند ویتامین ها و مواد مقوی ضروری و انرژی کافی را اخذ کند مسلما بدنی سالم و مقاوم تری خواهند داشت.

سویق سنجد در بارداری

مصرف سویق سنجد در بارداری جهت وزن گیری جنین می تواند خیلی سودمند و اثربخش باشد‌. این نوع سویق به علت داشتن کلسیم می تواند در این دوره به استحکام و تقویت استخوان بندی کودک کمک بسزایی نماید. این مکمل غذایی مقدار کلسیم مورد نیاز مادر در این دوره را فراهم می کند. چرا که خیلی از بانوان پس از بارداری به علت کمبود کلسیم دستخوش پوکی استخوان یا پوسیدگی دندان می شوند. مصرف سویق سنجد در بارداری برای برطرف نمودن تهوع صبح‌گاهی و تلخی مزه دهان نیز سودمند می باشد.

جهت وزن گیری و رشد جنین در ۳ ماهه آخر بارداری استفاده از سویق سنجد می تواند خیلی اثرگذار باشد. بهتر است بدانید میزان مصرف این مکمل غذایی قوی بایستی کنترل شده باشد. استفاده از این نوع سویق به علت وجود کلسیم بسیار سبب تقویت اسکلت و استخوان بندی جنین می شود.

 

سویق سنجد در بارداری

سویق سنجد در بارداری

 

تفاوت سویق سنجد با پودر سنجد

سویق سنجد همان پودر سنجد می باشد با این تفاوت که در سویق هسته سنجد هم همراه با پوست و گوشت آن به شکل پول در می آید. این سویق از خاصیت بی نظیری برخوردار است. از دیگر تفاوت های این دو می توان به این مورد اشاره کرد که برای تهیه سویق بایستی آرد به دست آمده از آسیاب این گیاه را داخل ظرفی بدون روغن روی حرارت کم تفت داد.

سویق سنجد برای افزایش قد

سویق سنجد به علت داشتن مقدار زیادی کلسیم می تواند به تقویت و مستحکم سازی استخوان ها کمک کند. در این صورت استفاده از این سویق برای کودکانی که در سن رشد می باشند می تواند سبب افزایش قد و استحکام زیاد استخوان ها شود.

روش مصرف سویق سنجد

 

روش مصرف سویق سنجد بدین صورت است که یک قاشق غذا خوری سویق سنجد را با یک لیوان شیر می توان هر روز مصرف کرد. چنانچه با ناراحتی یبوست مواجه هستید این سویق را بهتر است یک روز در میان با یک لیوان شیر مصرف کنید.

چرا سویق سنجد ؟

سنجد دارای طبع سرد و خشک است به همین دلیل برای درمان یرقان و خارج کردن رطوبت از بدن در طب سنتی توصیه میشود. مقادیر بالای آنتی اکسیدان و ویتامین C در سویق سنجد برای تقویت سیستم ایمنی و درمان سرماخوردگی بسیار موثر بوده و مقادیر بالای کلسیم در آن، سویق سنجد را به دارویی موثر برای درمان نرمی استخوان، پوکی استخوان و تقویت و استحکام استخوان بندی در کودکان و بزرگسالان تبدیل کرده است.

پودر سنجد برای درد زانو و التهاب مفاصل

سویق سنجد همراه با هسته بهترین گزینه گیاهی برای درمان این نوع مشکلات است.

وجود ترکیبات ضد التهابی قوی در هسته سنجد برای از بین بردن التهابات مفاصل و درمان درد های آرتروزی معجزه میکند به همین دلیل برای کسانی که از مشکلات مفصلی و زانو درد رنج میبرند توسط پزشکان طب سنتی تجویز میشود.

سویق سنجد برای کبد و دستگاه گوارش

سنجد خاصیت دفع کنندگی سموم از بدن را دارد و مصرف آن به دفع سموم کبد از بدن و کاهش تورم کیسه صفرا کمک میکند. سنجد همچنین برای درمان یرقان که دلیل آن بالا بودن سطح بیلیروبین خون است توسط پزشکان طب سنتی پیشنهاد میشود.

پودر سنجد برای معده و روده نیز مفید است و بلغم و تمامی سموم و باکتری های مضر را از معده و روده دفع کرده و به درمان اسهال کمک میکند به همین دلیل برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش و سلامت آن مفید است.

مصرف سویق سنجد در بارداری

مصرف پودر سنجد همراه با هسته آن در بارداری موجب تقویت استخوان بندی کودک و تامین کلسیم بدن مادر خواهد شد. بسیاری از افراد بعد از بارداری دچار پوکی استخوان و پوسیدگی دندان میشوند که علت آن کمبود کلسیم است. با مصرف سویق سنجد میتوان این کمبود کلسیم را در بدن جبران کرد.

طرز استفاده از سویق سنجد :

روزانه یک قاشق غذاخوری سویق را همراه با یک لیوان شیر میل کنید.
کسانی که مشکل یبوست دارند یک یا دو روز در میان از پودر سنجد مطابق روش بالا میل کنند.

سویق سنجد از کجا بخریم؟

به طور کلی خرید سویق را باید از یک فروشگاه و تولید کننده مطمئن انجام داد و ما در مجموعه عطاری آنلاین گندم کالا بهترین سویق را تهیه و عرضه می کنیم. برای خرید سویق سنجد نیز می توانید کلیک کنید.

https://gandomkala.com/product/%d8%b3%d9%88%db%8c%d9%82-%d8%b3%d9%86%d8%ac%d8%af-300-%da%af%d8%b1%d9%85%db%8c/

آیا سویق سنجد برای افزایش قد موثر است؟

این سویق به علت داشتن مقدار زیادی کلسیم می تواند به تقویت و مستحکم سازی استخوان ها کمک کند. در این صورت استفاده از این سویق برای کودکانی که در سن رشد می باشند می تواند سبب افزایش قد و استحکام زیاد استخوان ها شود.

آیا سویق سنجد در بارداری می توان مصرف کرد و چه خواصی دارد؟

مصرف سویق سنجد در بارداری جهت وزن گیری جنین می تواند خیلی سودمند و اثربخش باشد‌. این نوع سویق به علت داشتن کلسیم می تواند در این دوره به استحکام و تقویت استخوان بندی کودک کمک بسزایی نماید. این مکمل غذایی مقدار کلسیم مورد نیاز مادر در این دوره را فراهم می کند. چرا که خیلی از بانوان پس از بارداری به علت کمبود کلسیم دستخوش پوکی استخوان یا پوسیدگی دندان می شوند. همچنین این سویق در بارداری برای برطرف نمودن تهوع صبح‌گاهی و تلخی مزه دهان نیز سودمند می باشد.

21 دیدگاه در “سویق سنجد چیست؟ خواص سویق سنجد + روش تهیه

 1. حامد خوش نیت گفت:

  اکانت اینستا هم دارید؟

 2. حسین منصوری گفت:

  خیلی زیبا بود مهندس

 3. عباس رجبی گفت:

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنینم چجوری باهاتون ارتباط بر قرار کنم

 4. سیدحسین عبدالهی گفت:

  چرا اینقد کم؟

 5. غلامرضا یوسفی گفت:

  مهندس جان عالی بود

 6. علی محمد طاهری گفت:

  Awli bood

 7. احسان یوسفی گفت:

  شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

 8. رمضان بهبهانی گفت:

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 9. علیرضا یزدانی گفت:

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 10. هادی دهقان گفت:

  خیلی خوشحالم که هستین

 11. جلال فتحی گفت:

  خیلی خوب بود

 12. محمود واعظی گفت:

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 13. وحید بهرامی گفت:

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 14. میلاد علیزاده گفت:

  بیشتری بنویسین لطفا

 15. غلامرضا میری گفت:

  هزینه مشاورتون چنده؟

 16. امید شفیعی گفت:

  گل گفتید دست مریضاد

 17. علی محمد شکیبا گفت:

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 18. کاظم نعمت زاده گفت:

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 19. جواد عبدالهی گفت:

  یه سوال داشتم خرید حضوری هم دارید

 20. سعید محمودی گفت:

  خیلی ممنون از توضیحاتون خوبتون

 21. ناصر طاهری گفت:

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *